Miško traukimas

Miško traukimo paslaugos

Miško traukimas – vikrumas, galia, ergonomika, svorio paskirstymas ir ekonominis efektyvumas – darbams naudojame PONSSE medvežes. 

Taip pat kertame miškus, valome apleistus sklypus. Sutvarkome sklypus nuo prižėlusių krūmynų bei medžių.

Dizainas be pavadinimo (16)
Medienos ruošos paslaugos cover
Medienos ruošos paslaugos

Miškų kirtimas, kai vykdoma žaliavinės medienos gamyba ir/arba miško kirtimų liekanų gamyba.

Paruoštos žaliavinės medienos išvežimas medvežėmis.

Miško kirtimo liekanų išvežimas medvežėmis.

kelmų apdorojimas cover
Kelmų apdorojimas

Kelmų apdorojimas karbamidu, vykdant retinimo bei einamuosius miško kirtimus grynuose spygliuočių medynuose, įveistuose dykvietėse ir žemės ūkio naudmenose.

Karbamidas pagreitina irimo procesą, o po 2–3 metų kelmas visiškai supūs.

Miško plynasis kirtimas cover
Miško plynasis kirtimas

Medienos išvežimas iš plynojo kirtimo biržių.

Biržės paruošiamieji ir sutvarkymo darbai, medkirtės kirtimui.

Kirtimo liekanų gamybos griovių šlaituose, pagrioviuose, pakelėse, kvartalinėse ir ribinėse linijose paslaugos.

želdavietės paruošimas cover
Želdavietės paruošimas

Želdavietės paruošimas miško sodmenų sodinimui šalinant nepageidaujamus medžius, krūmus, žolinę augmeniją, cheminiu būdu pašalinant nepageidaujamą augmeniją;

Miško atkūrimas ir įveisimas (medelių ir krūmų sodinimas);

Žėlinių ar želdinių atsodinimas, priežiūra;

Jaunuolynų ugdymas ir retinimo kirtimai, negaminant likvidinės medienos.

apsauga nuo žvėrių cover
Apsauga nuo žvėrių

Želdinių, žėlinių ir jaunuolynų apsauga nuo kanopinių žvėrių daromos žalos, tveriant vielos tinklo tvorą.

Medžių kamienų apsauga nuo kanopinių žvėrių daromos žalos, tepant repelentus, purškiant repelentus, uždedant individualias apsaugas.

pakelės priežiūra cover
Priežiūros paslaugos

Griovių šlaitų ir pagriovių priežiūra.

Pakelių priežiūra.

Kvartalinių ir ribinių linijų priežiūra.

Sodmenų transportavimo paslaugos.

Kada yra reikalinga miško traukimo paslauga?

Miškų kodeksas miško kirtimus skirsto į dvi formas – atrankinius ir plynus kirtimus. Pirmasis variantas apima dalinį medžių kirtimą tam tikroje vietovėje, antrasis – visišką. Jei vykdomi plynieji kirtimai, turi būti vykdomas projektavimas su tolesniu miško atsodinimu.
Kai medžiai nustoja augti, jų būklė tik blogėja. Dėl šios priežasties didžiausią pelną atneša medienos, gautos iškirtus brandžius medžius, pardavimas. Kita vertus, senasis medynas yra daugelio laukinių gyvūnų, tokių kaip dėmėtieji geniai, pelėdos, skraidančios voverės ir meškėnai, buveinė, o tai reiškia, kad dalis miško turi būti palikta. Pašalinus negyvybingus medžius, didėja atskirų augalų produktyvumas. Senų ir sergančių medžių kirtimas ne tik pagerina medžių derliaus būklę ir vertę, bet ir pagerina laukinės gamtos buveinę. Miško kirtimas dažnai skatina veistis rūšims, kurios yra elnių, voveraičių ir kitų miško gyventojų maistas.

Nepaisant akivaizdžios naudos, per dideli kirtimai neigiamai veikia miško būklę. Jei pasirinktoje vietovėje žaliavos nepakanka, miško plotų tankumas mažėja. Be to, prastėja ir natūraliomis sąlygomis užaugintos medienos kokybė, todėl traukiant mišką svarbu išlaikyti optimalų sodinimo tankumą, priklausomai nuo medžių rūšies ir amžiaus.

Kaip atliekamas miško traukimas?

Šiuolaikinės miško mašinos yra saugios darbuotojui ir sukurtos taip, kad būtų lengviau dirbti miške. Medžiai kertami, genimi ir skersai pjaunami su didžiausiu atsargumu. Tai reiškia, kad visi maistinių medžiagų turintys lapai, spygliai, šakos ir medžių viršūnės liks miške. Ypač maistinių medžiagų neturtingoje dirvoje tai reiškia, kad medžiai ir toliau augs, o žemėje užteks maisto medžiagų atsinaujinančiam pomedžiui. Tinkamai organizuojant miškų ūkį kiekvienas kirtimas vykdomas ne savaime, o tam tikru ryšiu, kurie sudaro vientisą miško augimo ciklą.

Kreipkitės į profesionalią  „Miško brolis“ komandą telefonu arba elektroniniu paštu – info@miskobrolis.lt. Taip pat galite užpildyti žemiau esančią užklausą.

Rinkitės profesionalus!

Spausdami „Siųsti“ mygtuką jūs patvirtinate, kad sutinkate pateikti savo duomenis, kurie reikalingi atsakyti į jūsų siųstą užklausą.